FAQ

Що таке страйкбол?

Страйкбол (від англійського strike - удар і ball - куля, за кордоном використовується значення - Airsoft) - командна, військово-спортивна гра, вид активного відпочинку, рольова командна гра військово-тактичного спрямування. В процесі гри учасники імітують дії різних збройних структур (армії, поліції, спецназу, найманців різних країн світу), виконуючи поставлені сценарієм завдання. Як озброєння гравці використовують, страйкбольну зброю, що стріляє пластиковими кульками калібру 6 мм з енергією пострілу менше 3Дж.

Види страйкбольної зброї

AEG (Automatic Electric Gun) - Він же ЕПО (Електро Пневматичне Зброя) Автоматична зброя для страйкболу, з електроприводом, що працює від акумуляторних батарей.

GBB (Gas Blow Back) - Газові гвинтівки і пістолети з автоматичним ходом затвора.

Spring Gun – страйкбольноа "пружинна" зброя з механічним взводом затвора (найчастіше можна зустріти на снайперських гвинтівках).

Grenade Launcher - Підствольний гранатомет, як окремо ношений, так і такий, що встановлюється на страйкбольну зброю. (Спосіб пострілу - окремо заправлена газом і кулями граната, для підствольного гранатомета).

Кулі для страйкболу:

Кулі для страйкболу, англійською "BB" мають діаметр 6мм, виробляються з пластика, мають різну вагу: 0.12гр, 0.20гр, 0.23гр, 0.25гр, 0.28гр, 0.30гр, 0.36гр, 0.43гр. Різну вагу куль використовуються в залежності від тюнінгу страйкбольної зброї. Останнім часом з'явилися у продажу страйкбольні "біо" кулі, зроблені із спеціального матеріалу, що розкладаються в землі.

Тюнінг страйкбольної зброї

Зовнішній тюнінг - модернізація страйкбольної зброї, установка прицілів, ліхтарів, сошок і інших допів, які надають так званий "антураж".

Внутрішній тюнінг - поліпшення технічних характеристик страйкбольної зброї в основному впливають на дальність і кучність стрільби. (Базова страйкбольна зброя має початкову швидкість польоту кулі 80-120 м / с, після тюнінгу вона може досягати 200 м / с)

Спорядження для страйкболу

У страйкболі використовується форма і військове спорядження різних збройних структур (армії, поліції, спецназу, найманців різних країн світу). Ви маєте право вибирати самі, ким Вам бути.

Захист в страйкболі

Як прийнято, на страйкбольні ігри не допускаються гравці без спеціальних захисних окулярів або масок. Найчастіше використовуються окуляри з лінзами виробленими з полікарбонатних матеріалів, що витримують попадання кулі з близької відстані. Решту видів захисту, наколінники, налокітники, рукавички, каски, шоломи вітаються, але не обов'язкові. Все це на Ваш вибір.

Акумулятори та зарядні пристрої

Акумулятори використовувані в страйкболі бувають декількох типів: NiCd (нікель-кадмієві), NiMh (Нікель-металгідридні), LiPo (літієво-полімерні акумулятори), LiFe (літій-фосфатні акумулятори).

Зарядні пристрої використовуються для зарядки вище перерахованих видів акумуляторів бувають декількох видів "прості" і "розумні". Прості зарядні пристрої - мають один варіант заряду акумулятора, роблять це довго і не завжди якісно. Розумні зарядні пристрої - це багатофункціональні девайси для однієї і більше акумуляторних батарей, з різними видами і можливостями заряду.

Вольтаж і ємність акумуляторів

Який вольтаж використовується в страйкбольних акумуляторних батареях: NiCd (нікель-кадмієві), NiMh (Нікель-металогідридні) - 7.2, 8.4, 9.6, 10.8, 12 вольт; LiPo (літієво-полімерні акумулятори) - 7.4, 11.1 вольт; LiFe (літій-фосфатним акумулятори) - 6.6, 9.9, 13.2 вольт. Вольтаж вибирається залежно від тюнінгу використовуваного Вами в страйкбольному приводі. Чим вище тюнінг тим більше вольтаж.

Ємність акумуляторних батарей впливає на кількість пострілів. Чим Вище ємність, тим більше куль Ви зможете витратити.

Що таке gearbox (гірбокс)?

Gearbox (гірбокс) - це корпус, зроблений з двох-4 половинок, в якому містяться всі основні деталі і механізми, для роботи AEG.

Складові gearbox (гірбокса)

· Нозл - Nozzle

· Голова циліндра - Cylinder head

· Циліндр - Cylinder

· Поршень - Piston

· Голова поршня - Piston head

· Пружина - Spring

· Направляюча пружини - Spring guide

· Таппет (таппет плейт) - Tappet plate

· Поворотна пружина таппет плейт - Tappet plate return spring

· Моторна шестерня - Bevel gear

· Середня шестерня - Spur gear

· Секторная шестерня - Sector gear

· Антиреверс - Anti-reverse

· Притискна пружина антиреверсу - Anti-reverse latch return spring

· Втулки - Bushing

· Спусковий гачок - Trigger

· Поворотна пружина спускового гачка - Trigger return spring

· Механічний запобіжник - Safety cover

· Притискна пружина механічного запобіжника - Stopper-arm spring

· Контактна група - Switch assembley

· Поворотна пружина контактної групи - Switch return spring

· Відсікач одиночного вогню - Cut off lever

· Поворотна пружина відсікача одиночного вогню - Selector plate sprig

· Селектор плейт (селекторна планка) - Selector plate

· Шайби і гвинти.

Що таке Hop-Up ?

Hop-up (скорочено Higher operating power) - це метод впливу на кулю, що дозволяє збільшити дальність польоту без використання додаткової енергії, застосовуючи зворотне обертання. Зворотне обертання досягається за допомогою невеликої гумової пластинки "Гумка Hop-Up", розташованої у верхній частині основи стволика, яка чіпляє верхню частину кулі, в момент його проходження через канал ствола. Тертя на верху кулі стає більше, ніж внизу, це і змушує кулю обертатися. "Підкрутка" дозволяє кулі нетривалий час протягом польоту опиратися силі тяжіння, таким чином - дальність польоту підкрученої кулі збільшується, в порівнянні з кулею запущеним без будь-якого обертання. Страйкбольна зброя є як з регульованим, так і з не регульованим Hop-Up.